PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608854}

Na salonach i w suterenie

Upstairs Downstairs
7,2 1 081
ocen
7,2 10 1 1081
Na salonach i w suterenie
powrót do forum serialu Na salonach i w suterenie

Jak "Sprawę wampira z Whitechapel jakiś matoł zamienił na Sprawę wampira z Białej Kaplicy myślałem, że dno zostało osiągnięte. Tymczasem jakiś absolwent podstawówki zapukał w to dno od spodu i przetłumaczył tytuł Upstaris Downstairs, odzwierciedlający odwieczny podział na państwo i służbę w angielskich domach, jako "Schodami w górę, schodami w dół" bo tak pani w szkole go nauczyła znaczenia tych angielskich słów, albo tak mu Google podpowiedział. Oczywiście BBC pokazywało film pod tytułem "Na salonach i w suterenie", który w pełni oddaje jego faktyczne znaczenie. Ciekawe ile "tłumacz" skosił szmalu za swoje "dzieło"

pkb_pl

Arcybaran na pewno koszenie mial we krwi. A ile skosil to jego sprawa (na pewno nie dowiemy sie - moze nie warto).

pkb_pl

A mnie właśnie podoba się tytuł Schodami w górę, schodami w dół. Uważam, że dobrze brzmi, poza tym podobnie jak w tytule Upstairs, downstairs, słowa które stoją w opozycji do siebie ale jednak mają podobne brzmienie pokazują ile tak naprawdę łączy tych na dole i na górze. Ci którzy mieszkają na dole zawsze będą szli schodami w górę żeby służyć tym którzy tam mieszkają, natomiast żeby zejść do służby zawsze idzie się na dół- ten dosłowny i przenośny. Uważam, że w tym tytule jest dużo symboliki. Natomiast na Salonach i w sutenerze jest okropnie dosłowny, raz, że brzmi fatalnie, a dodatkowo jest obdarty z całego uroku dwuznaczności pierwotnego tłumaczenia

Kai_91

*suterenie

ocenił(a) serial na 6
Kai_91

tyle, że tłumacz ukradł tytuł powieści z 1965r. :-)

pkb_pl

Obowiązuje tytuł obecny w źródłach historycznych. Ten serial był emitowany jako "Schodami w górę, schodami w dół". Umieszczanie go w bazie pod innym tytułem jest nieprofesjonalne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones