PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7}

Angielski pacjent

The English Patient
7,4 73 294
oceny
7,4 10 1 73294
6,1 15
ocen krytyków
Angielski pacjent
powrót do forum filmu Angielski pacjent

Kid huśtający Hanę na linie pod sufitem zrujnowanego kościoła. Swiatło racy ślizgające się po freskach . Dziękuje Anthonemu Minghellowi za tę scenę!!!!!!!!!!!!!!!!! Piękno obrazu dosłownie szarpie mną do głębi.

ocenił(a) film na 7
mgruszecka

tak, to rzeczywiście bardzo ładna sena, jedyna, która mnie naprawdę poruszyła w tym filmie

ocenił(a) film na 9
LadyMadonna

film rewelacyjny wspaniała gra głównych jak i pobocznych bohaterów znakomita historia Hrabiego wszystko trzyma się kupy film nieprzewidywalny do końca trzymający w napięciu. Bomba.

ocenił(a) film na 10
mgruszecka

Scenie, w której hrabia niesie Katha(e?)rine i dowiaduje się, że "zawsze go kochała", dałabym pierwsze miejsce w bardzo subiektywnym rankingu scen romantycznych. A jeśli chodzi o huśtanie, większość czasu zastanawiałam się, jak Hana trzyma się na tym prymitywnym zapięciu. Ale przyznaję, że pomysł bardzo ciekawy.

ocenił(a) film na 7
marta_zloto

Nic dodać nic ująć :)

ocenił(a) film na 8
mgruszecka

zgadzam się ... uwielbiam sekwencję kiedy w tle słychać głos Katharine a na ekranie pokazuje się pustyni, z całym ogromem uczuć jaki przebija przez jej monolog. Ta scena przyprawia mnie o ciarki za każdym razem kiedy ją oglądam .

użytkownik usunięty
mgruszecka

Dla mnie najpiękniejszą sceną była scena kiedy spadł deszcz... i wszyscy bez względu no to co nosili na swoich barkach zapomnieli o wszystkim i cieszyli się jak dzieci, że spadł deszcz...

mgruszecka

Taaak, mnie również zachwyciła ta scena. Cudowny fragment filmu :)

mgruszecka

Dorzuciłabym jeszcze scenę, w któej Almasy opowiada Katharine o rodzajach wiatru. I może scenę deszczu:D

mgruszecka

Wg. mnie najlepsze było gdy gł. bohater wrócił po ciało ukochanej i ją niósł na rękach, jak płakał całym sobą nie mogąc przeboleć straty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones